VSTUPENKY

VSTUPENKY JE MOŽNÉ REZERVOVAT NA www.jakubpustina.cz

10. ročník
MEZINÁRODNÍ PĚVECKÁ SOUTĚŽ JAKUBA PUSTINY V OPERNÍM ZPĚVU
Jihlava 2017

SOUTĚŽ POD ZÁŠTITOU
PREZIDENTA ČR MILOŠE ZEMANA, PŘEDSEDY SENÁTU PČR MILANA ŠTĚCHA MINISTRA KULTURY ČR DANIELA HERMANA, HEJTMANA KRAJE VYSOČINA JIŘÍHO BĚHOUNKA A PRIMÁTORA MĚSTA JIHLAVA RUDOLFA CHLOUPKA

10. ročníku soutěže se účastní pěvci ze 42 zemí světa. Využijte jedinečnou možnost slyšet 30 nejlepších operních pěvců současnosti, kteří byli vybráni odbornou porotou, a navštivte koncerty:

KONCERT SEMIFINALISTŮ (30 pěvců)
13.10. od 18:00 hod, sál hotelu Gustav Mahler, Jihlava

KONCERT FINALISTŮ (15 pěvců)
14.10. od 18:00 hod, sál hotelu Gustav Mahler, Jihlava

KONCERT VÍTĚZŮ (7 pěvců)
15.10. od 18:00 hod, Gotický sál radnice, Jihlava

VSTUPENKY NA VŠECHNY KONCERTY ZDARMA
(vstupenky je nutné si rezervovat nejpozději do 12.10. na www.jakubpustina.cz a nebo vyzvednout v TIC Jihlava). Na místě koncertu vstupenky již nebudou k dispozici!

Informace o soutěži:
Desátý ročník Mezinárodní pěvecké soutěže je vyhlašován v operním zpěvu ve třiceti pěti zemích světa a zakladatelem soutěže je tenorista Jakub Pustina. Soutěž je určena mladým operním pěvcům do 35 let věku a má za cíl objevovat nové operní talenty, pomáhat těmto pěvcům zdokonalovat své pěvecké umění a napomáhat při získávání uměleckých nabídek. Opera mladých, jako pořadatel soutěže také napomáhá účastníkům získávat stipendia pro další vzdělávání, aktivně vyhledává pro pěvce koncertní příležitosti a umožňuje jim posouvat se v jejich profesní kariéře. Již tradičně je odborným garantem soutěže legendární sopranistka Gabriela Beňačková, která je i předsedkyní odborné poroty. Letošního 10. ročníku soutěže se účastní pěvci ze 42 zemí světa.

Jedná se o postupovou soutěž, kde účastníci soutěží s operním repertoárem za klavírního doprovodu. První kolo soutěže je organizováno ve světových metropolích (Budapešť, Varšava, Praha, Moskva, Vídeň, Mnichov...), kde pravidelně spolupracujeme s českými centry, ambasádami a konzuláty. Z prvního kola soutěže je porotou vybráno 30 nejlepších pěvců, kteří přijíždějí v říjnu do České republiky (Jihlava), kde proběhne semifinálové a finálové kolo soutěže. V porotě soutěže zasednou významní operní pěvci, ředitelé uměleckých agentur, dirigenti, ředitelé divadel a intendanti.
Jedná se o unikátní a prestižní projekt světového významu, který v současnosti patří mezi největší operní soutěže světa a prezentuje město Jihlavu, kraj Vysočina a celou ČR minimálně v 60ti zemích světa. Během desetileté historie se na soutěži představilo více než 2000 operních pěvců z více než 60ti zemí světa. Projekt je jedinečnou příležitostí, kde posluchači mají možnost zhlédnout výkony nejlepších operních pěvců současnosti.